?


سيستم تسمه نقاله در همه دنيا استفاده مي شود. بسته به صنعت مورد استفاده از انواع تسمه هاي نقاله مختلف استفاده مي شود. بسته به شرايط عملکردي کمربند ، هر نوع لاستيک نوار نقاله ممکن است از انواع مختلفي از مواد استفاده کند.


تسمه هاي نقاله که توسط راه صنعت عرضه مي شوند، از کارخانه ها و واحدهاي توليدي در سطح جهان تهيه مي شوند، و عمده استفاده در ايران، چين و کشورهاي آفريقايي است. اين به دليل محل توليد انبوه محصولات است.


به عنوان مثال، تسمه هاي نقاله بيسکويت ممکن است در انگلستان ساخته شود، اما تسمه نقاله چرخان قالب ممکن است در واقع توسط يک شرکت توليد کننده تسمه نقاله هندي ساخته شده باشد.


مکانيزم تسمه نقاله?


مکانيزم نوار نقاله


صنايعي که از تسمه هاي نقاله استفاده مي کنند


صنايع معدني


صنايع معدني از استفاده از سيستم هاي تسمه نقاله براي بهبود کارايي و عملکرد طولاني مدت استخراج مواد سود مي برند.


بسته به تجارت معدن خاص، محلول تسمه نقاله اي که استفاده مي کنند ممکن است متفاوت باشد. به عنوان مثال، استخراج مواد پودر فله از سيستم هاي نوار نقاله پنوماتيک استفاده مي کند که با استفاده از هواي تحت فشار فن فشار بالايي را مي گيرد و به آن اجازه مي دهد تا از طريق سيستم نوار نقاله به صورت مايع مانند مايع حرکت کند.


اين سيستم خاص از نوار نقاله کشويي هوا ساخته شده از پنبه و نايلون براي کمک به انتقال مواد استخراج شده از يک منطقه به منطقه ديگر استفاده مي باشد.


براي مواد سنگين تر و بزرگتر، از سيستم تسمه نقاله پيوند زنجيره اي به دليل استحکام بيشتر آهن استفاده مي شود. با استفاده از ف امکان حمل سنگين تر يا تراشه هاي چوب به مقصد فراهم مي شود.


ساخت بيسکويت


در سال 2018 بيسکويت به ارزش 3 ميليارد پوند تنها در انگلستان فروخته شد – واضح است که بازار آن وجود دارد. بنابراين ، توليد بيسکويت نياز به نظارت دائمي بر کارايي در حين توليد دارد. اينجاست که از تسمه نقاله پنبه اي استفاده مي شود.


براي کاهش نيروي کار و ساده سازي فرآيندهاي توليد / هزينه ها، از تسمه نقاله تقريباً در تمام مراحل توليد بيسکويت استفاده مي شود.


با اين حال، از کمربند پنبه اي فقط براي کارايي عملياتي استفاده نمي شود. نوار نقاله چرخان قالب ، که عمدتا از پنبه ساخته شده است براي انتقال ايمن قطعات خمير بين تسمه ها و به سمت اجاق براي پخت و پز استفاده مي شود. يک فرآيند تصفيه شده براي اين کار وجود دارد که اطمينان حاصل مي کند قطعات خمير در اين مرحله خرد نمي شوند.


منبع:


https://oksanat.ir/blog/%da%86%d9%87-%d8%b5%d9%86%d8%a7%db%8c%d8%b9%db%8c-%d8%a7%d8%b2-%d8%b3%db%8c%d8%b3%d8%aa%d9%85-%d8%aa%d8%b3%d9%85%d9%87-%d9%86%d9%82%d8%a7%d9%84%d9%87-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d9%81%d8%a7%d8%af%d9%87-%d9%85/


?


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها


خرید لایسنس نود 32 - خرید آپدیت نود 32 - خرید کد، کلید، سریال فعال سازی نود 32 مجید عباسی گیلانی آموزش کامپیوتر و نرم افزار photography ارزان سرا Brandon Jazzy دنــیای تــاریک بیکران اموزش سواد مالي مديران ارشد